کاشت گیاه ریحان

گیاه ریحان یکی از مهم ترین سبزیجات معطر و خوراکی در جهان است و علاقمندان زیادی دارد. این گیاه از خانواده نعنائیان است در آب و هوای معتدل و تا گرمسیر قابل کشت است.

ریحان

گیاه ریحان یکی از مهم ترین سبزیجات معطر و خوراکی در جهان است و علاقمندان زیادی دارد. این گیاه از خانواده نعنائیان است در آب و هوای معتدل و تا گرمسیر قابل کشت است.

خواص دارویی ریحان

گیاه ریحان از زمان های قدیم برای درمان انواعی از بیماری ها و مشکلات بشر مورد استفاده قرار داشته است. علاوه بر داشتن خواص دارویی در بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در درمان بیماری هایی مانند دیابت، دردهای قاعدگی، بیماری های عصبی و جلوگیری از سرطان ها می‌تواند کمک کند. علاوه بر خواص گفته شده دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی و فعالیت های ضد لاروی است. ترکیبات شیمیایی مانند لینالئول دارد.

شکل و مشخصات گیاه ریحان

ریحان یک گیاه بوته ای، تابستانه، معطر و یکساله است که برگهای سبز روشن دارد. گلهای ریحان سفید هستند. گیاه ریحان یک گیاه حساس است و از آب و هوای سرد بی زار است. برای داشتن رشد مناسب در مناطق سرد در ماه های گرم و در مناطق گرمسیر در بیشتر ماههای سال قابل کشت است. ریحان گیاهی علفی و یک ساله، و بومی آسیای میانه، آفریقا و جنوب آمریکا است. در ماه های تابستان و پاییز به صورت بوته های شاداب و سبز موجود است. با سرد شدن هوا در اواسط پاییز کم کم گیاه قدرت رشد خود را از دست داده و می‌میرد.

ارقام مختلفی از ریحان وجود دارد. نوع رایج آن Ocimum basilicum است که ریحان شیرین معروف است. از انواع دیگری از ریحان با نام های ولنتینو یا برگ کاهویی هستند که برگهای بزرگی دارند. ارقام بنفش رنگ ریحان با نام های ریحان اوپال سیاه و بنفش هم وجود دارند. ریحان دیگری به نام ریحان یونانی(Ocimum minimum) وجود دارد که از گونه جداگانه ای است.

 

روش های کاشت ریحان

ریحان یکساله در خاک های غنی و مرطوب با کود کافی و آفتاب فراوان رشد خوبی دارد. این گیاه در حدود 30 تا 60 سانتی متر رشد می کند. این گیاه در ماه های فروردین تا مرداد کاشته می شود. این گیاه قابل نشا کردن هم هست و بعد از رشد کافی به زمین منتقل می‌شود. قابل کشت در گلدان، لوله و حتی کشت هیدروپونیک هم است.

یکی از نکات دیگری که در کاشت ریحان باید به آن دقت شود این است که به هیچ وجه گل ندهد و به محض ظاهر شدن گل حذف شود. زیرا ساقه چوبی می‌شود و گیاه ضعیف می‌شود. در این صورت برای مصرف مناسب نیست. در نتیجه به محض اینکه مشاهده شد در حال گلدهی است انتهای ساقه بریده شود. یکی از خواصی که برای ریحان نام برده می‌شود خاصیت دور کنندگی آفات از باغات و مزارع است. با توجه به اینکه این گیاه در فصل زمستان از بین می‌رود در فصل زمستان باید در گلخانه کاشته شود. البته ریحان های کاشته شده در زمستان کوچک تر، ضعیف تر و کم عطر تر از ریحان های فصل تابستان هستند زیرا نور کافی دریافت نمی‌کنند.

کاشت ریحان

گیاه ریحان از طریق بذر تکثیر می‌شود. زمان کاشت در بهار و تابستان و حتی پاییز است. بعد از کاشت 12 تا 16 روز بعد جوانه می‌زند. ارتفاع آن به 30 تا 60 سانتی متر می‌رسد. برای رشد به آفتاب کامل حدود 6 تا 8 ساعت دارد. نیاز به گرما و خاک با بافت متوسط یا لومی دارد. آب و هوای مناسب برای کاشت ریحان گرم، خشک و بدون سرما است. دمای مناسب برای رشد ریحان بالای 15 درجه سانتی گراد است.

برای کاشت ریحان بذرها یا نشاها را در عمق 1 سانتی متر و به فاصله 30 تا 35 سانتی متر از هم می‌کارند. البته ارقام بزرگ تر با فواصل بیشتر کاشته شوند. ریحان در کنار گوجه فرنگی گزینه های خوبی برای کاشت هستند. گیاه ریحان به رطوبت کافی نیاز دارد. در مناطق گرم در اطراف گیاه از مالچ استفاده شود تا رطوبت به سرعت از بین نرود. استفاده از مالچ از رشد علف های هرز جلوگیری می‌کند. بعد از انتقال نشا وقتی به 6 برگی رسید انتهای ساقه کمی برداشته شود. این کار به تحریک رشد و افزایش تولید شاخه های جانبی کمک می‌کند. بعد حدود 6 هفته جوانه های انتهایی را سر برداری می‌کنیم تا شروع به گلدهی نکند. قبل از رسیدن سرما و یخبندان حتما برداشت شود. دماهای پایین باعث از بین رفتن محصول می‌شود.

برداشت ریحان

زمان برداشت ریحان زمانی است که به 20 تا 25 سانتی متر رسیده باشد. دماهای 27 درجه سانتی گراد مناسب ترین دما برای رشد و تولید برگ ریحان است. زمان مناسب برداشت ریحان در اوایل صبح در زمانی است که برگها به شاداب ترین حالت خود رسیده اند. در طول تابستان با سربرداری یا پینچینگ رشد را تحریک می‌کنیم. بهترین راه برای نگهداری ریحان به صورت انجماد سریع است. در بسته های در بسته نگهداری شود و به این روش سریع سرما داده شود. روش بعدی نگهداری برگهای جدا شده ریحان در مکان سایه به مدت 3 تا 4 روز برای خشک شدن است. قرار دادن محصولات در آون هم برای خشک کردن روش مناسبی است ولی عطر و طعم خود را تا حد زیادی از دست می‌دهد.

دانلود اپلیکیشن امداد کشاورز

دانلود اپلیکیشن امداد کشاورز

مشاوره رایگان کشاورزی، کشاورزی هوشمند، مشاوره تلفنی کشاورزی، آفت، بیماری، کود، بذر، سم، زراعت، باغداری، زنبورداری، دام، طیور، آبزیان، پرورش قارچ، ماشین آلات، خرید و فروش، محصولات و نهاده‌های کشاورزی، زعفران، پسته، گیاهان دارویی، گاو، گوسفند، میگو، مشاوره رایگان، کشاورزی نوین، کشاورزی آنلاین، کشاورزی مدرن، کارشناس کشاورزی، اخبار کشاورزی، دانلود اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکشن آفات و بیماری‌ها، مشاوره رایگان با کارشناس کشاورزی، نرم افزار کشاورزی

منابع

http://www.igarden.com.au/plant-type.jsp?t=Ocimum&q=Plant

http://www.informaticsjournals.com/index.php/jnr/article/view/21324


منبع : امداد کشاورز
تاریخ مطلب : ۱۳۹۸/۱۰/۱۱