روش کشت قارچ گانودرما

قارچ گانودرما یا رییشی یکی از قارچ های دارویی مهم در سراسر دنیا است و تجارت 2 بیلیون دلاری در سراسر دنیا ایجاد کرده است. در کشورهای هند و چین به فراوانی تولید می‌شود.

معرفی قارچ گانودرما

قارچ گانودرما یا رییشی (Ganoderma lucidum) یکی از قارچ های دارویی مهم در سراسر دنیا است و تجارت 2 بیلیون دلاری در سراسر دنیا ایجاد کرده است. در کشورهای هند و چین به فراوانی تولید می‌شود.

خواص دارویی قارچ گانودرما

در مورد قارچ گانودرما خواص دارویی زیادی گزارش شده است. مانند خواص ضد سرطان، ضد  ویروس HIV، جلوگیری کننده از حملات قلبی، پایین آورنده کلسترول و قند خون است. در سیستم طب سنتی کشورهای چین و ژاپن از قارچ گانودرما به عنوان نوش دارو یاد می‌شود.

قارچ گانودرما

دسته بندی قارچ گانودرما

قارچ گانودرما (Ganoderma lucidum) که به رییشی معروف است از گونه قارچ ها است. متعلق به خانواده گانودرماسه است. در سراسر جهان در مناطق معتدله و نیمه گرمسیری مانند شمال و جنوب آمریکا، آفریقا و آسیا قابل پرورش است. این گونه بیشتر به تنهایی و گاهی به صورت گروهی به صورت گروه های کوچک روی پایه درختانی مانند بلوط، افرا، زبان گنجشک، داغداغان، بید یا نارون رشد می‌کنند. این قارچ ابتدا به حالت پارازیت در میزبان زنده رشد می‌کند و بعد به صورت اسپروفیتی روی بافتها و بقایای مرده هم رشد می‌کنند. برای 2000 سال از این قارچ در صنایع دارویی استفاده می‌شده است. محبوبیت و شهرت این قارچ از چین بین همه کشورهای دیگر هم گسترش یافت. برای تولید به صورت مصنوعی باید شرایط رشد مانند دما، درصد رطوبت نسبی، مقدار آب، اسیدیته و شدت نور را به همراه ترکیبات بستر فراهم کرد و بعد اقدام به کشت کرد.

سیستم تولید قارچ گانودرما

قارچ گانودرما در مزارع کشاورزی و توسط کشاورزان هر ساله در اتاق های رشد با هزینه پایین یا کارخانه های بزرگ و صنعتی تولید می‌شود. به عنوان قارچی که کاربرد دارویی دارد باید به روش ارگانیک تولید شود. کشاورزان باید در سقف و دیواره های اتاقک های تولید از پوشش های دو لایه استفاده کنند. همچنین شرایط بهداشتی باید کاملا رعایت شود. شرایط باید طوری فراهم شوند که بیماری و آفات تولید نشوند و مواد سمی در قارچ تولید نشود.

سالن قارچ گانودرما

تولید و پرورش قارچ گانودرما

قارچ گانودرما در روی براده ها یا خرده چوب های درختان پهن برگ مانند درخت انبه، سپیدار،، نارگیل و ... تولید می‌شود. خاک اره به دست آمده از اره برقی به همراه 20 درصد سبوس برنج مخلوط شده و تا 65 درصد مرطوب می‌شوند. کلسیم سولفات(گچ کشاورزی) یا کلسیم کربنات برای داشتن pH حدود 5.5 به این مخلوط اضافه می‌شود. به ازای هر 700 کیلو گرم از مواد بستر از 2.1 کیلو گرم مواد اصلاح کننده استفاده می‌شود. این ترکیبات در کیسه های پلی پروپیلن ریخته می‌شوند و توسط نخ بسته می‌شوند. بذر این قارچ هم مانند همه گونه های قارچ شامل میسلیوم هایی هستند که روی دانه غلات مانند گندم رشد می‌کنند و روی بستر آماده شده ریخته می‌شود.

کیسه ها و همه ابزار مورد استفاده باید قبل از استفاده استریل و اتوکلاو شود در فشار 22 psi به مدت 2 ساعت. بعد از خنک شدن، مواد بستر همان خاک اره هستند با بذرهای قارچ کشت شوند. نسبت بذر قارچ به بستر 3 درصد است. دمای لازم برای رشد میسلیوم های قارچ 28 تا 35 درجه سانتی گراد در اتاق در بسته قرار بگیرد و مقدار کربن دی اکسید در اتاق باید بالا باشد و در شرایط در بسته باشد. بعد از اینکه سراسر محیط کشت توسط میسلیوم پوشیده شد و سفید شد که در حدود 25 روز بعد از کشت زمان می‌برد سطح کیسه ها برش داده می‌شود تا در معرض هوا قرار بگیرد تا پین هد ها تشکیل شوند که برای این مرحله دمای 28 درجه سانتی گراد مناسب است. نور 800 لوکس و رطوبت نسبی 95 درصد باید در این مرحله فراهم شود.

پین هد قارچ گانودرما

زمانی که پین هد ها به اندازه کافی رشد کردند شروع به تشکیل طبق های فنجانی شکل می‌کنند. رطوبت نسبی 80 درصد و هوای تازه در حدود 1000 پی پی ام کربن دی اکسید تامین شود. بعد کلاهک فنجانی تشکیل می‌شود که زمانی اتفاق می‌افتد که رنگ حاشیه آنها زرد شوند. برای ضخیم شدن قارچ باید دما به 25 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی 60 درصد برسد. زمانی که تمام کلاهک فنجانی قهوه ای مایل به قرمز شد اسپورها در روی کلاهک ها دیده می‌شوند.

برداشت قارچ گانودرما

برای برداشت باید ساقه را بگیریم و با یک دست ریشه را گرفته ساقه را به سمت بالا بکشیم. اگر از چاقو یا تیغ استفاده می‌شود نباید هیچ نوع باقی مانده ای بماند چون باعث ایجاد بیماری می‌شود.  یک دوره رشد 10 تا 15 روز طول می‌کشد. بعد از اولین برداشت باید برای تشکیل پین هد های دیگر شرایط مهیا باشد. دمای 28 درجه سانتی گراد، رطوبت نسبی 95 درصد، کربن دی اکسید 1500 پی پی ام و 800 لوکس نور برای تشکیل دومین فلش رشدی مورد نیاز است. بسته به شرایط محیطی بین 2 تا 3 فلش رشدی و برداشت ممکن است داشته باشیم.

قارچ های برداشت شده بعد از شستشو با آب در دمای پایین کمتر از 50 درجه سانتی گراد در ماشین های خشک کن خشک می‌شوند. دمای لازم برای خشک کردن 35 درجه سانتی گراد است. رطوبت زدایی در کابینت های خشک کن و فریز کردن از راههای مناسب برای نگهداری این نوع قارچ است. قارچ گانودرما ماده خشک بالایی دارد در حدود 54 درصد یعنی 450 گرم ماده خشک در هر 1 کیلو گرم از این قارچ است.

فروش و بازاریابی قارج گانودرما

قارچ گانودرما فقط استفاده دارویی دارد و به دلیل اینکه تلخ، خشک و چوب پنبه ای است استفاده خوراکی ندارد. باید برای فروش این محصول به بخش های گیاهان دارویی یا صنایع غذایی مراجعه کنیم. تولید کنندگان گیاهان دارویی و فراوری صنایع غذایی می‌توانند این قارچ را بسته بندی و صادر کنند. فرآوری این محصول به شکل های کپسول، قرص، عصاره های مایع و  حتی قارچ خشک است.

خلاصه تولید قارچ گانودرما

مواد متشکل بستر قارچ شامل خاک اره و سبوس گندم مخلوط شده، به میزان 65 درصد مرطوب کنید. عمل پاستوریزه کرده در فشار 22 به مدت 2 ساعت انجام دهید. اسپان ها را که روی بذرهای گندم رشد کرده اند را روی بستر آماده شده می‌ریزیم و در شرایط دمای 28 تا 32 درجه سانتی گراد و کربن دی اکسید بالا و تاریکی قرار دهید. بعد از 25 روز که سفید کرد باید برای تولید پین هد یا سر سنجاقی ها شوک دهی انجام می‌شود. شرایط لازم برای شوک دهی شامل دمای 25 تا 32 درجه سانتی گراد، رطوبت نسبی 95 درصد، غلظت کربن دی اکسید 1500 پی پی ام، و نور بیشتر از 800 لوکس مورد نیاز است. بعد از تشکیل پین هد باید شرایط را برای تشکیل کلاهک فنجانی فراهم کنید. شرایط مورد نیاز برای این مرحله شامل دمای 28 درجه سانتی گراد، رطوبت نسبی 80 درصد و غلظت کربن دی اکسید 1000 پی پی ام است.

شرایط لازم برای به بلوغ رسیدن این قارچ دمای 25 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی 60 درصد است. بعد از برداشت و شستشو برای گرفتن رطوبت باید در اتاق تاریک با دمای کمتر ای 45 درجه سانتی گراد قرار بگیرد.

دانلود اپلیکیشن امداد کشاورز

دانلود اپلیکیشن امداد کشاورز

مشاوره رایگان کشاورزی، کشاورزی هوشمند، مشاوره تلفنی کشاورزی، آفت، بیماری، کود، بذر، سم، زراعت، باغداری، زنبورداری، دام، طیور، آبزیان، پرورش قارچ، ماشین آلات، خرید و فروش، محصولات و نهاده‌های کشاورزی، زعفران، پسته، گیاهان دارویی، گاو، گوسفند، میگو، مشاوره رایگان، کشاورزی نوین، کشاورزی آنلاین، کشاورزی مدرن، کارشناس کشاورزی، اخبار کشاورزی، دانلود اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکشن آفات و بیماری‌ها، مشاوره رایگان با کارشناس کشاورزی، نرم افزار کشاورزی

منابع

Cultivation of Reishi Mushroom (Ganoderma lucidum)

https://www.sciencedirect.com/topics/agricultural-and-biological-sciences/ganoderma-lucidum


منبع : امداد کشاورز
تاریخ مطلب : ۱۳۹۸/۱۱/۰۲