قیمت هر قطعه جوجه یک روزه ۳۴۰۰ تومان

عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران با بیان اینکه قیمت هر قطعه جوجه یک روزه به سه هزارو ۴۰۰ تومان رسیده است گفت: این رشد ۱۶ درصدی به دلیل افزایش تقاضا برای شب عید و کاهش تولید جوجه یک روز است.

«برومند چهارآیین» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا قیمت تمام شده تولید هر قطعه جوجه یک روزه را بین یک هزار و ۸۰۰ تا یک هزار و ۹۵۰ تومان عنوان کرد و افزود: با توافق تولیدکنندگان جوجه یک روزه، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و کارگروه تنظیم بازار و با در نظر گرفتن سود ۲۰ درصدی، قیمت جوجه یک روزه دو هزار و ۵۵۰ تومان تعیین شده بود.

چهارآیین اضافه کرد: اکنون تولیدکنندگان، جوجه یک روزه را  یک هزار تومان بیش از نرخ مصوب به تولیدکنندگان مرغ گوشتی می فروشند که منطقی نیست.

تولیدکنندگان در انتظار تعیین تکلیف قیمت واکسن طیور

وی یکی از معضلات تولیدکنندگان صنعت طیور را تعیین تکلیف نشدن قیمت واکسن دانست و  افزود:  دولت اعلام کرده که تولیدکنندگان واکسن مورد نیاز را با قیمت بازار خریداری کنند تا پس از قیمت گذاری ما به التفاوت نرخ کالا به تولید کنندگان بازگردانده شود.

چهارآیین اظهار داشت: این در حالیست که اکنون تولیدکنندگان روی هر کیلوگرم مرغ تولیدی حدود ۱۶۰۰ تومان ضرر می دهند که بالا بودن قیمت هزینه های تمام شده تولید و اعلام نشدن نرخ واقعی واکسن نیز بیش از پیش مشکلات را افزایش داده است.

عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی با بیان اینکه دولت ما به التفاوت نرخ واکسن و ریزمغذی ها را قابل بازگشت عنوان کرده است گفت: قیمت واقعی نرخ واکسن و ریزمغزی ها باید از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تعیین و اعلام شود.

وی تصریح کرد: پیش از این قیمت هر دو هزار و ۵۰۰ دز واکسن طیور  ۱۰۰ هزار تومان برای تولیدکنندگان تمام می شد که امروز این نرخ در بازار به ۴۸۰ هزار تومان افزایش یافته است.

چهارآیین افزود: قیمت واکسن در حالی افزایش یافته که نرخ جهانی این کالاها ثابت بوده است.

عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی افزود: حتی اگر این کالاها بین ۵ تا ۱۰ درصد افزایش قیمت پیدا می کردند نیز نباید نرخ این کالا به ۴۸۰ هزار تومان می رسید.

منبع خبرگزاری ایرنا

دانلود اپلیکیشن مشاوره رایگان کشاورزی

دانلود اپلیکیشن امداد کشاورز

مشاوره رایگان کشاورزی، کشاورزی هوشمند، مشاوره تلفنی کشاورزی، آفت، بیماری، کود، بذر، سم، زراعت، باغداری، زنبورداری، دام، طیور، آبزیان، پرورش قارچ، ماشین آلات، خرید و فروش، محصولات و نهاده‌های کشاورزی، زعفران، پسته، گیاهان دارویی، گاو، گوسفند، میگو، مشاوره رایگان، کشاورزی نوین، کشاورزی آنلاین، کشاورزی مدرن، کارشناس کشاورزی، اخبار کشاورزی، دانلود اپلیکیشن کشاورزی، کشاورزی، اپلیکشن آفات و بیماری‌ها، مشاوره رایگان با کارشناس کشاورزی، نرم افزار کشاورزی


منبع : ایرنا
تاریخ مطلب : ۱۳۹۸/۱۰/۲۱